- Dla dziewczyn, Podrywanie facetów, Porady - związki, Porady małżeńskie, Relacje damsko-męskie, Stały związek, Uwodzenie mężczyzn

Jak zrozumieć faceta?

Witam!

W tym artykule poruszymy temat bardzo ważny dla każdej dziewczyny w związku, a jest nim: Jak zrozumieć faceta?

Myślę ze każda kobieta chciała by odkryć sekret jak zrozumieć logikę myślenia mężczyzny. Często to właśnie brak zrozumienia, ze strony kobiet ale także i facetów jest powodem do kłótni. Warto więc poczytać i nauczyć się tego, jak myślą mężczyźni, dzięki temu unikniemy wielu nieporozumień.

 

Jak zrozumieć faceta?

 

Faceci myślą prosto.

Nie jest to żadna obraza mężczyzn, może nawet i zaleta, mężczyźni nie lubią sobie niczego komplikować, bo po co coś komplikować jeśli można to zrobić bez komplikacji? Kobiety każdy problem analizują bardzo szczegółowo, wybierając najbardziej złożone i skomplikowane rozwiązania danych problemów, natomiast facet wybiera takie rozwiązanie, które będzie proste a zarazem skuteczne. Nie chce też obrazić kobiet, to dobrze że idą tokiem myślenia bardziej złożonego, w wielu sytuacjach codziennych to właśnie kobieta potrafi sobie lepiej poradzić niż facet, dzięki takiemu właśnie myśleniu. Ale my tu nie poruszamy tematu, jak kto sobie radzi z problemami życia codziennego, a poruszamy temat związków, i właśnie niestety w związkach, takie różnice między sposobami myślenia kobiet a facetów sprawiają dużo problematycznych sytuacji, sprzeczności i doprowadzają do kłótni.

Dziewczyno, ja wiem że chcesz przetestować swojego partnera, sprawdzić go itd. itp. ale nie wymagaj od niego by na każdym kroku musiał się domyśleć co ty masz tak na prawdę na myśli, faceci myślą prostą linią,  jak od punktu A do punktu B, oni go łączą prostą linią. Jeśli na prawdę kochasz swojego faceta, to powinnaś być w jakimś stopniu dla niego wyrozumiała, postaraj się mu odpuścić, bo to nie jego wina że on myśli tak a nie inaczej, jego sposobu myślenia nigdy nie zmienisz, swojego też nie musisz, ale nie narzucaj twojego sposobu myślenia facetowi. Skoro widzisz że myśli on w sposób prosty, to po co komplikować życie? nie lepiej wytłumaczyć mu od A do Z bez żadnych ukrytych informacji itd.? Ja wiem że ty na jego miejscu byś się domyśliła, ale tak jak pisałem, nie narzucaj facetowi swojego sposobu myślenia.

Aby uniknąć sprzeczek, tłumacz wszystko bardzo prosto, bez zbędnych szczegółów, unikaj „kobiecych testów”,  nie oczekuj że wszystkiego się domyśli, bądź wyrozumiała.

Faceci są lekkomyślni.

Także to wynika z natury mężczyzn, że widzą oni mniejsze ryzyko w tym co robią niż kobiety. Idziecie sobie na spacer szlakiem turystycznym a twój facet nagle wspina się na wysoką stromą skałę abyś mogła mu zrobić zdjęcie? Bawi się z waszym synkiem w niebezpieczne zabawy? niestety tacy są faceci, często nie potrafią zauważyć konsekwencji tego co robią, ale jeśli chodzi o dzieci to zaufaj że tata nigdy nie pozwoli by jego dziecku stała się krzywda. To prawda że matka potrafi zrobić dla dziecka wszystko, ale uwierz że facet również, prawdziwy tata osłoni dziecko swoim ciałem jeśli będzie taka potrzeba i będzie to jego naturalny instynktowny odruch. Jeśli chodzi o przykład z niebezpieczną wspinaczką to po prostu w delikatnych słowach uświadom faceta o niebezpiecznych konsekwencjach. Jeśli natomiast chodzi o przykład z niebezpieczną zabawą z dzieckiem, to gwarantuje Ci że dziecku nic złego się nie stanie, tata na to nie pozwoli, a dzięki śmiałym zabawom dziecko będzie mogło poznać śmielej świat i zdobyć pewność siebie a także zintegrować się ze swoim ojcem.

Faceci są agresywni.

Są różne typy mężczyzn, jednak z natury większość facetów jest osobnikami którym potrafią szybko puszczać nerwy, zwłaszcza jeśli chodzi o ważne dla nich rzeczy i wartości. Jeśli twój facet uwielbia motoryzacje, to nigdy nie możesz ze złością mówić do niego teksty typu „a te twoje samochody są głupie i nic nie warte” itp. po pierwsze możesz na prawdę bardzo mocno urazić faceta, a po drugie tak jak pisałem mężczyźni bardzo szybko wpadają w nerwy zwłaszcza jeśli chodzi o rzeczy dla nich ważne, także awantura w tym przypadku gwarantowana.

Dlatego pamiętaj, jeśli chodzi o rzeczy którym facet nadaje dużą wartość, warto być bardziej wyrozumiałą oraz gdy już faktycznie musimy zwrócić uwagę facetowi to starajmy się robić to tak, aby go nie urazić.

Moją radą na to, gdy facet już wpadł w szał, jest to aby starać się z nim pogadać na spokojnie i wszystko wyjaśnić, mężczyźni nie są konfliktowi jeśli chodzi o relacje z kobietami, wolą wszystko wyjaśnić i żeby już mieć spokój niż kłócić się, dlatego często kobiety popełniają błąd wydzierając się na faceta, on sam woli wyjaśnić wszystko na spokojnie bez używania podniesionego głosu.

Kobieta, dom, rodzina a pasja.

Czujesz się zaniedbywana bo mężczyzna większość swojego wolnego czasu spędza w garażu? Niestety, faceci potrafią zostać dosłownie wciągnięci w swoją pasję, nadal was Kochają, nadal z wami chcą być, ale pasja zostaje również dla nich czymś ważnym, wiadomo trudno by przez całe życie cały wolny czas spędzić leżąc razem i oglądając filmy, hobby w życiu także jest potrzebne, czy to kobiecie czy mężczyźnie. Lecz tak jak piszę, mężczyźni mają tendencję do zbytniego wciągania się w daną pasję.

Co zrobić w takiej sytuacji?

Po pierwsze pamiętaj, że kłótnia czy podniesiony ton głosu nie rozwiązuje sprawy, lecz bardziej ją komplikuje, najlepiej jest pogadać na spokojnie lecz poważnie, jeśli będziecie się przytulać uśmiechnięci a ty mu powiesz z uśmiechem na twarzy żeby więcej czasu spędzał z tobą to nic to nie pomoże, lepiej będzie gdy powiesz to w poważnej rozmowie, ale spokojnej bez kłótni i podniesionego głosu.

 

 

Niestety to koniec tego poradnika, wszystkie kobiety zapraszam do innych artykułów z kategorii „Dla dziewczyn” 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *