- Podrywanie facetów, Stały związek, Uwodzenie mężczyzn, Zachowanie, Zerwanie

Jak się odkochać w chłopaku?

Jak się odkochać w chłopaku, koledze lub przyjacielu?

Witam, w tym artykule zajmiemy się tematem tego jak odkochać się w chłopaku?

Za niedługo na stronie będzie również dostępny artykuł na temat tego jak się odkochać w dziewczynie dlatego zapraszam wszystkich mężczyzn do śledzenia strony 🙂

A wszystkie kobiety zapraszam do głównej części poradnika!

Związek może się skończyć z wielu przyczyn, czasami niestety to nie my go kończymy lecz druga osoba która jest nam bardzo bliska i jest dla nas cenna. Dlatego jeśli byliśmy z drugą osobą bardzo blisko a teraz kończymy związek, może to bardzo się odbić na naszym zdrowiu psychicznym. Najlepiej jest działać, robić coś w kierunku tego aby nasza sytuacja się poprawiła, pamiętajmy, nigdy nie możemy poddawać się i leżeć całe dni wypłakując się do poduszki.

Pamiętaj, nie możesz pozwolić sobie na obserwowanie byłego, to tylko powróci twoje wspomnienia oraz uniemożliwi podniesienie się z ciężkiej sytuacji. Chodzi dokładnie o to, że wiele dziewczyn po zerwaniu z chłopakiem, obsesyjnie go śledzi tzn. sprawdza jego profil i aktywność na portalach społecznościach, szuka o nim plotek od innych osób, obserwuje go (np. na uczelni), pragnie zdobywać nowe informacje z jego życia itd. To jest błąd, musimy się od tego odciąć, nic nam to nie pomoże a tylko przeszkodzi w normalnym funkcjonowaniu. Usuń waszą konwersacje na facebooku, sms’y, spis połączeń i wszystko co was łączyło. Wiem że trochę drastyczna metoda, jednak jedyna aby całkowicie zapomnieć o byłym, tylko takie metody tak naprawdę działają i rozumiem że będzie to ciężkie w wykonaniu, jednak trzeba pomyśleć o tym, że tylko takim sposobem możemy sobie pomóc w obecnej sytuacji.

Unikaj wolnego czasu. Nie możesz pozwolić sobie od razu po rozstaniu na wolny czas, staraj się szukać cały czas zajęcia które zajmie twoje myśli, zostawaj po godzinach w pracy, chodź na jakieś kółko w szkole lub uczelni, pomagaj rodzicom, cokolwiek tylko żebyś nie miała wolnego czasu. Wolny czas po rozstaniu staje się twoim wrogiem który będzie Ci przeszkadzał w oderwaniu się od przeszłości, będziesz leżała i myślała o byłym, co jest wielkim błędem. Nie mówię żebyś pracowała 18 godzin dziennie, wiadomo chwila przerwy musi być, ale staraj się ją zminimalizować, przynajmniej przez miesiąc po zerwaniu.

Czas leczy rany, dosłownie. Ludzie nawet po stracie osoby z którą żyli większość swojego życia, potrafią się otrząsnąć po pewnym okresie czasu, wiadomo że nigdy się nie zapomni np. zmarłej bliskiej osoby z którą się miało dom, dzieci itd. Ale po dłuższym czasie i tak, taka osoba będzie w stanie powrócić do normalnego funkcjonowania. Czas jest naprawdę dobrym lekarstwem, najgorsze chwile czyli tuż po zerwaniu musimy starać się przetrwać z całych sił, gdy tylko minie kilka tygodni, czy może nawet miesięcy to w końcu uwolnisz się od myśli o byłym, nawet choćby po kilku latach.

Nie staraj się na siłę przywracać waszego związku, jeśli były zerwał z tobą przez np. znalezienie innej dziewczyny z którą widocznie jest szczęśliwy to nie staraj się na siłę specjalnie niszczyć im związku i odzyskiwać faceta. Nie przyniesie to nic dobrego, a ty nadal będziesz żyła przeszłością.

Znajdź szybko kogoś. Wiem że po takim czymś ciężko myśleć o nowym facecie, nie mówię tutaj koniecznie o nowym chłopaku ale chociaż przyjacielu. Znajdź osobę płci przeciwnej, taką która będzie potrafiła Cię rozśmieszyć i poprawić humor. Spędzanie z nowo poznanym chłopakiem pozwoli Ci zapomnieć o przeszłości.

Jeśli miejsca do których chodzisz po zerwaniu przypominają Ci bardzo byłego, bo przykładowo często tam chodziliście na randki, to trzymaj się od nich z daleka. Takie miejsca potrafią bardzo silnie przywołać emocje poprzez zakotwiczone uczucia w tych miejscach, dlatego warto unikać ich i chodzić do np. jakiejś innej kawiarni lub baru. Dodatkowo da to możliwość poznania nowych osób.

Utrzymuj kontakt z bliskimi. Nie odcinaj się od świata, nie zamykaj w pokoju, staraj się wychodzić ze znajomymi i dobrze bawić. Rób wszystko, dzięki czemu zajmiesz swoje myśli. Wmawiaj sobie że to już przeszłość i nie warto nią żyć, warto iść dalej przed siebie, ponieważ życie jest jedno i jeszcze wiele może nas w nim spotkać i zaskoczyć.

Niestety to koniec tego artykułu, w przyszłości będzie się pojawiać dosyć dużo artykułów zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Zapraszam także do innych artykułów na stronie 🙂

Pozdrawiam!

1 thought on “Jak się odkochać w chłopaku?

  1. Zgadzam się,bardzo dobre rady,warto z nich skorzystać. Z jednym tylko nie do końca mogę się zgodzić.
    „Znajdź szybko kogoś.” – na pewno nie może to być nowy związek! Mówią,że czym się strułeś,tym się lecz. Bzdura! Trzeba dojść do siebie,pogodzić się z rozstaniem najpierw. Dopiero potem człowiek jest gotowy na nowy związek. Inaczej może skrzywdzić kogoś i/lub siebie. Nie polecam tego na pewno 😉 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *