- Porady - związki, Zachowanie, Zdrady, Zerwanie

Jak poradzić sobie z samotnością?

Witaj!
W tym artykule, poruszymy temat tego, jak poradzić sobie z samotnością?
Niestety samotność może spotkać każdego z nas, jedni mają problem ze znalezieniem osoby której mogliby się wygadać, inni zerwali z partnerem a jeszcze inni pożegnali się z kimś bliskim w tragicznych okolicznościach.
A więc, ciebie, jego, mnie i każdego może spotkać samotność,  niestety jest ona bardzo powszechna i ciężko się jest jej pozbyć, a skutki jej potrafią czasami doprowadzić nawet do tragedii. Dlatego w tym artykule, chciałbym od podstaw poruszyć kwestię tego, jak poradzić sobie z samotnością.
A więc, jak poradzić sobie z samotnością?
  • Zajmij się i swój umysł czymś. 
Jeśli masz jakieś pasje lub zainteresowanie, to spełnij je! Zapisz się do jakiegoś klubu, na jakieś zajęcia, cokolwiek co jest związane z twoimi zainteresowaniami. Po pierwsze, zajmiesz swój umysł czymś co lubisz, a po drugie będziesz miał/a szansę poznania nowych ciekawych osób, które zdecydowanie pomogą Ci efektownie walczyć z samotnością.
  • Nie rozmyślaj.
Staraj się nie bujać w obłokach, nie wspominaj dawnych czasów, nie dołuj się. Jak masz zbyt dużo wolnego czasu to go wykorzystaj tak jak opisałem to wyżej, jeśli natomiast nie masz jak spełniać się w swojej pasji, to posłuchaj muzyki, pooglądaj filmy, cokolwiek co nie pozwoli Ci rozmyślać i bujać w obłokach
  • Zdaj sobie sprawę.
Zdaj sobie sprawę z tego, że nie tylko Ty jesteś samotny/a, że nie tylko Ty masz problemy w życiu. Nie tylko ogólnie, ale nawet w tej samej chwili, tak tej w której to czytasz, setki tysięcy ludzi boryka się z problemem samotności, a niektórzy mają problemów o wiele więcej, jesteś jedną z tych setki tysiąca ludzi, niektórzy z tych ludzi się poddają, nie pozwól abyś Ty się tez poddał/a. Wiedz że nie jesteś sam/a, nie tylko Ty masz problemy, inni mają większe a mimo to dają sobie z nimi radę, jeśli inni potrafią to Ty też!
  • Porozmawiaj z rodziną.
Nie znam twojej sytuacji, ale na pewno masz kogoś z rodziny, choćby wujka czy kuzynkę, wpadnij do nich pogadać, jestem pewien że nawet po wielu latach nie widzenia się, przyjmą Cię ciepło, rodzina powinna się trzymać razem. Nie jedziesz tam prosić o pożyczkę pieniędzy, jedziesz pogadać, aby nie czuć się samotnym, więc nie bój się takiego spotkania. Warto pogadać z rodziną, wygadać się jej, może akurat znajdą rozwiązanie na twoje indywidualne problemy. Na pewno taka rozmowa, zrobi Ci dobrze i poprawi humor.
  • Aktywność fizyczna.
Jestem pewien że wszelka forma, aktywności fizycznej, będzie w stanie Ci pomóc w twoich problemach. Aktywność fizyczna pozwala na zapomnienie o problemach, pomaga w nawiązaniu nowych znajomości oraz Cię odstresuje. Idź na siłownię, na basen, pojeździj na rowerze, cokolwiek co wiąże się z aktywnością fizyczną.
  • Pograj w gry.
Może wydać Ci się to wydać dziwne, ale faktycznie gry mogą Ci pomóc. Potrafią one odstresować, pozwolą się oderwać od rzeczywistości a nawet poznać nowych ludzi. Jest wiele katalogów gier w internecie, poszukaj takiej która będzie Ci najbardziej odpowiadała i zainteresuje Cię. Musi to być taka gra, która w 100% zaciekawi Cię oraz będzie pochłaniać w 100% twoją uwagę. A później daj się jej pochłonąć! Oczywiście z umiarem, aby nie popaść w nałóg, ponieważ granie w gry tez może uzależnić.
Mam nadzieje, że tymi radami udało mi się chociaż w małym stopniu, Tobie pomóc w walce z problemami i samotnością. Jeśli potrzebujesz indywidualnej porady, albo masz jakiś problem związany nie tylko z związkami ale także właśnie samotnością, to możesz się ze mną skontaktować poprzez formularz kontaktowy lub facebooka!
Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *