- Nieśmiałość, Podrywanie dziewczyn, Podrywanie facetów, Uwodzenie kobiet, Uwodzenie mężczyzn, Zachowanie

Jak pokonać nieśmiałość? Cz.2

Witam was w nowym wpisie 🙂

 

W tym wpisie będziemy kontynuować mini-poradnik pt. „Jak pokonać nieśmiałość cz.2”.

Część pierwsza poradnika jest dostępna TUTAJ

A więc nie ma co przedłużać i wracamy do tematu z wczorajszego wpisu.

5. Nigdy się nie cofaj ani nie uciekaj, nie pozwól już nigdy lękowi aby nad tobą zapanował. Tutaj opiszę krótką sytuację ze swojego życia, mimo iż nie dotyczy ona uwodzenia ale jest powiązana z nieśmiałością, właśnie jeszcze kilka lat temu jak byłem bardzo nieśmiałą osobą, zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną o pracę. Każda bardzo nieśmiała osoba która to teraz czyta, prawdopodobnie jesteś nią Ty skoro czytasz taki poradnik, wie co taka rozmowa o pracę oznacza. Stresowałem się wtedy niesamowicie oraz okropnie się bałem, mimo iż do rozmowy było jeszcze kilka dni. Gdy przyszedł dzień rozmowy i podjechałem na parking pod biurowiec gdzie za pół godziny miała się rozpocząć moja rozmowa kwalifikacyjna lęk przejął nade mną władze, mój strach spowodowany nieśmiałością i brakiem pewności był tak wielki że ja potrafiłem odjechać z pod tego biurowca i pojechałem do domu… Tak uciekłem z rozmowy kwalifikacyjnej ze strachu. To było okropne przeżycie którego żałowałem dosyć długi czas potem. Tak, masz rację że moje przygody z dziewczynami wyglądały podobnie, więc jeśli Ty też masz tak wielką nieśmiałość to teraz dam Ci najważniejszą wskazówkę co robić w takich sytuacjach. Staw im czoła. Wiem wydaje się to przereklamowane, ale mówię serio, staw czoła strachu i lękom, jeśli chcesz uciec przed spotkaniem czy to o pracę czy z piękną dziewczyną to ugryź się w język i to bardzo mocno, odwróć swoją uwagę jak najbardziej potrafisz od negatywnych myśli, najlepiej odwróć uwagę całkowicie od zdarzenia które ma nastąpić (czyli spotkania), myślenie o spotkaniu a tym bardziej negatywne tuż przed nim nic kompletnie nie da a tym bardziej nie pomoże, lepiej zrobisz gdy ugryziesz się w język, uszczypniesz w rękę oraz weźmiesz kilka głębokich wdechów. Staraj się nie myśleć negatywnie i odwróć od tego swoją uwagę na tyle ile potrafisz oraz staw czoła twardo swoim problemom i lękom na siłę. Uwierz mi że jeśli raz się przełamiesz to następne razy będą o wiele łatwiejsze.

6. Zaakceptuj możliwość swojej porażki w trakcie walki z nieśmiałością. Osoby nieśmiałe w większości są nieśmiałe dlatego, że boją się porażki i niepowodzenia a także skutków związanych z taką porażką. Boisz się że powiesz coś głupiego do dziewczyny a ona Cię wyśmieje, boisz się że powiesz coś głupiego przy znajomych a oni będą uważać Cię za dziwaka, boisz się że zrobisz że siebie durnia na rozmowie o pracę i stracisz życiową szanse. Ludzie nieśmiali boją się samej porażki oraz konsekwencji wynikającej z porażki. Boisz się coś zrobić bo boisz się że Ci się to nie uda. Musisz zaakceptować możliwość taką jaką jest porażka, każdy z nas, nawet ludzie niesamowicie pewni siebie, aktorzy którzy opanowali pewność siepie, piosenkarze itd. Mają sytuacje w których ponoszą porażki a konsekwencje ich czasami są bardzo upokarzające, mimo to nie poddają się, nie boją się kolejnej porażki i dalej brną w swej pewności siebie. Nigdy nie bierz do siebie porażek, traktuj je jako lekcja do nauki i wyciągania wniosków, nie bój się także konsekwencji wynikających z porażki, nawet jeśli masz w gronie znajomych zrobić ze siebie przysłowiowego durnia bo powiedziałeś jakąś głupotę, jeśli im nie spróbujesz tego powiedzieć to nigdy tego nie zrobisz ani się nie przełamiesz i już zawsze będzie rządził tobą strach. Przełam się i powiedz im to, nie bój się porażki, jeśli ją poniesiesz to przyjmij ją z honorem, powiedz wśród znajomych „a dobra nieważne, głupotę walnąłem” i się nie przejmuj tylko wyciąg z tego wnioski i ucz się na przyszłość. Uwierz mi ze nie ma czego się bać, nie przestaną Cię lubić bo każdy z nas czasami palnie wśród znajomych głupotę a mimo to nadal nas lubią dlatego że im samym też się to zdarza.

7. Nie zmieniaj swojej osobowości na rzecz pokonania nieśmiałości. Taka mała rymowanka na ostatnią wskazówkę którą Ci tutaj przekażę. Ludzie są różni, od imprezowiczów po geniuszów siedzących w domach 24/h ale za to odnoszących sukcesy w dziedzinie nauki, są też ludzie pochłonięci swoim hobby albo też lubiący wyjść gdzieś ze znajomymi a po przyjściu do domu lubiący poczytać książkę. Każdy człowiek to inne cechy i inna osobowość, nie każdy będzie super mega pewny siebie i niszczył każdego obcego spotkanego na ulicy super ripostami, ani nie każdy będzie super facetem co podrywa każdą dziewczynę którą napotka w klubie. Uwierz mi że najlepiej pokonać nieśmiałość jest poprzez uwierzenie w samego siebie a nie próbowanie wmówić sobie czegoś co tobie z natury nie odpowiada. Wiara w siebie, poznanie swojej wartości, pogłębienie swoich pozytywnych cech, zaufanie swojej osobowości – to jest przepis na pokonanie nieśmiałości oraz pewność siebie.

 

Niestety tutaj dobiega koniec tego mini-poradnika, takie o to poradniki, które najczęściej będą podzielone na dwie części, będą pojawiały się na tej stronie codziennie od wtorku do soboty, w niedziele będzie przerwa gdzie żaden nowy wpis nie będzie się pojawiał na stronie ponieważ wtedy będę odpoczywał od bloga a co poniedziałek będzie się ukazywała najnowsza część serii poradników „6 kroków aby zdobyć dziewczynę – dla nieśmiałych”.

TUTAJ DOSTĘPNA PIERWSZA CZĘŚĆ PORADNIKA „Jak pokonać nieśmiałość”

Dokładnie  i szczegółowo wraz z moimi osobistymi przeżyciami związanymi z nieśmiałością oraz radzenia sobie z nią a także jak zapanować nad swoim lękiem i strachem w takich sytuacjach znajdziesz w ebooku „Walka z nieśmiałością. Ty vs strach” – Premium, znajdziesz w zakładce „ebooki”. Ebook będzie dostępny pod koniec maja.

Zapraszam do śledzenia bloga oraz do poprzednich wpisów. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *