- Podrywanie facetów, Stały związek, Uwodzenie mężczyzn, Zachowanie, Zerwanie

Jak się odkochać w chłopaku?

Jak się odkochać w chłopaku, koledze lub przyjacielu?

Witam, w tym artykule zajmiemy się tematem tego jak odkochać się w chłopaku?

Za niedługo na stronie będzie również dostępny artykuł na temat tego jak się odkochać w dziewczynie dlatego zapraszam wszystkich mężczyzn do śledzenia strony 🙂

A wszystkie kobiety zapraszam do głównej części poradnika!

Związek może się skończyć z wielu przyczyn, czasami niestety to nie my go kończymy lecz druga osoba która jest nam bardzo bliska i jest dla nas cenna. Dlatego jeśli byliśmy z drugą osobą bardzo blisko a teraz kończymy związek, może to bardzo się odbić na naszym zdrowiu psychicznym. Najlepiej jest działać, robić coś w kierunku tego aby nasza sytuacja się poprawiła, pamiętajmy, nigdy nie możemy poddawać się i leżeć całe dni wypłakując się do poduszki.

Pamiętaj, nie możesz pozwolić sobie na obserwowanie byłego, to tylko powróci twoje wspomnienia oraz uniemożliwi podniesienie się z ciężkiej sytuacji. Chodzi dokładnie o to, że wiele dziewczyn po zerwaniu z chłopakiem, obsesyjnie go śledzi tzn. sprawdza jego profil i aktywność na portalach społecznościach, szuka o nim plotek od innych osób, obserwuje go (np. na uczelni), pragnie zdobywać nowe informacje z jego życia itd. To jest błąd, musimy się od tego odciąć, nic nam to nie pomoże a tylko przeszkodzi w normalnym funkcjonowaniu. Usuń waszą konwersacje na facebooku, sms’y, spis połączeń i wszystko co was łączyło. Wiem że trochę drastyczna metoda, jednak jedyna aby całkowicie zapomnieć o byłym, tylko takie metody tak naprawdę działają i rozumiem że będzie to ciężkie w wykonaniu, jednak trzeba pomyśleć o tym, że tylko takim sposobem możemy sobie pomóc w obecnej sytuacji.

Unikaj wolnego czasu. Nie możesz pozwolić sobie od razu po rozstaniu na wolny czas, staraj się szukać cały czas zajęcia które zajmie twoje myśli, zostawaj po godzinach w pracy, chodź na jakieś kółko w szkole lub uczelni, pomagaj rodzicom, cokolwiek tylko żebyś nie miała wolnego czasu. Wolny czas po rozstaniu staje się twoim wrogiem który będzie Ci przeszkadzał w oderwaniu się od przeszłości, będziesz leżała i myślała o byłym, co jest wielkim błędem. Nie mówię żebyś pracowała 18 godzin dziennie, wiadomo chwila przerwy musi być, ale staraj się ją zminimalizować, przynajmniej przez miesiąc po zerwaniu.

Przeczytaj również:  Jak zdobyć numer telefonu dziewczyny?

Czas leczy rany, dosłownie. Ludzie nawet po stracie osoby z którą żyli większość swojego życia, potrafią się otrząsnąć po pewnym okresie czasu, wiadomo że nigdy się nie zapomni np. zmarłej bliskiej osoby z którą się miało dom, dzieci itd. Ale po dłuższym czasie i tak, taka osoba będzie w stanie powrócić do normalnego funkcjonowania. Czas jest naprawdę dobrym lekarstwem, najgorsze chwile czyli tuż po zerwaniu musimy starać się przetrwać z całych sił, gdy tylko minie kilka tygodni, czy może nawet miesięcy to w końcu uwolnisz się od myśli o byłym, nawet choćby po kilku latach.

Nie staraj się na siłę przywracać waszego związku, jeśli były zerwał z tobą przez np. znalezienie innej dziewczyny z którą widocznie jest szczęśliwy to nie staraj się na siłę specjalnie niszczyć im związku i odzyskiwać faceta. Nie przyniesie to nic dobrego, a ty nadal będziesz żyła przeszłością.

Znajdź szybko kogoś. Wiem że po takim czymś ciężko myśleć o nowym facecie, nie mówię tutaj koniecznie o nowym chłopaku ale chociaż przyjacielu. Znajdź osobę płci przeciwnej, taką która będzie potrafiła Cię rozśmieszyć i poprawić humor. Spędzanie z nowo poznanym chłopakiem pozwoli Ci zapomnieć o przeszłości.

Jeśli miejsca do których chodzisz po zerwaniu przypominają Ci bardzo byłego, bo przykładowo często tam chodziliście na randki, to trzymaj się od nich z daleka. Takie miejsca potrafią bardzo silnie przywołać emocje poprzez zakotwiczone uczucia w tych miejscach, dlatego warto unikać ich i chodzić do np. jakiejś innej kawiarni lub baru. Dodatkowo da to możliwość poznania nowych osób.

Utrzymuj kontakt z bliskimi. Nie odcinaj się od świata, nie zamykaj w pokoju, staraj się wychodzić ze znajomymi i dobrze bawić. Rób wszystko, dzięki czemu zajmiesz swoje myśli. Wmawiaj sobie że to już przeszłość i nie warto nią żyć, warto iść dalej przed siebie, ponieważ życie jest jedno i jeszcze wiele może nas w nim spotkać i zaskoczyć.

Przeczytaj również:  Uwodzenie mężczyzn

Niestety to koniec tego artykułu, w przyszłości będzie się pojawiać dosyć dużo artykułów zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Zapraszam także do innych artykułów na stronie 🙂

Pozdrawiam!

1
Dodaj komentarz

avatar
450
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
PsychoLogikaa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PsychoLogikaa
Gość

Zgadzam się,bardzo dobre rady,warto z nich skorzystać. Z jednym tylko nie do końca mogę się zgodzić. „Znajdź szybko kogoś.” – na pewno nie może to być nowy związek! Mówią,że czym się strułeś,tym się lecz. Bzdura! Trzeba dojść do siebie,pogodzić się z rozstaniem najpierw. Dopiero potem człowiek jest gotowy na nowy… Czytaj więcej »