- Relacje damsko-męskie, Zdrady, Zerwanie

Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Witaj!

Dzisiaj będzie artykuł na temat tego, dlaczego mężczyźni zdradzają?

Jeśli jesteś czytelnikiem mojej strony, to zauważyłeś że ostatnio często poruszanym tematem są zerwania oraz zdrady, a wszystko to, ponieważ poprzez e-mail dostaje dużo zapytań na ten temat, a więc postanowiłem zrobić taką serię artykułów na ten temat, więc jeśli nie widziałeś/aś jeszcze poprzednik artykułów na ten temat i inne tematy to zapraszam!

A więc skoro jestem mężczyzną, to postaram się wam dziewczyny jak najrzetelniej napisać dlaczego mężczyźni zdradzają kobiety, oczywiście nad tym artykułem pieczę sprawowała także moja dziewczyna a więc utemperowała mnie trochę, dlatego też nie znajdziecie tutaj jakiś beznadziejnych wymówek ale prawdziwe powody.

Zapraszam 🙂

  • Wzrost napięcia seksualnego

Może się wydawać beznadziejnym powodem, niestety myślenie facetów jest inne, i wcale nas facetów nie bronie, dobrze robicie zrywając z nami jeśli was zdradzimy. Jednak w tym artykule przedstawiam tylko powody, nie usprawiedliwiam ich bo nie da rade usprawiedliwić zdrady. Mężczyźni mają takie myślenie, są jak zwierzęta, jeśli własna dziewczyna zaspokaja go raz na miesiąc – jest to stanowczo za mało, będzie szukał, nawet podświadomie, przygód, będzie się rozglądał za innymi dziewczynami które przykładowo pokazują swoje walory. Większość facetów potrafi utrzymać się w ryzach, jednak jeśli takowa dziewczyna z ładnymi walorami, zagada do takiego mężczyzny z wyraźnym podtekstem seksualnym, to niestety niektórzy mężczyźni pękają. I tak rodzi się zdrada.

  • Nie lubimy kłótni

Facet lubi mieć władzę oraz spokój. Dlatego większość mężczyzn nie przepada za kobietami które robią kłótnie o najdrobniejszą rzecz oraz często wrzeszczą. Po dłuższym czasie, taki mężczyzna może nie wytrzymać, a nadarzająca się okazja np. poznana dziewczyna w sklepie – może być „świetnym” rozwiązaniem dla takowego mężczyzny aby się odstresować.

  • Zdrada za zdradę
Przeczytaj również:  Jak poradzić sobie z samotnością?

Zdradziłaś swojego partnera? nawet jeśli myślisz że on o niczym nie wie, gdy się dowie to wcale nie musi biegnąć z pretensjami i rozwodem do ciebie. Może na tyle cię kocha że nie będzie potrafił się z tobą rozstać, ale człowiek to człowiek i w ramach zemsty może się odpłacić tym samym, nie w celu przyjemności czy nowych doświadczeń, ale w celu zwykłej zemsty.

  • Gdy przestanie cię kochać

Pewnie pomyślicie, no ej ej, przecież skoro przestał mnie kochać to może ze mną zerwać, a nie zdradzać mnie za plecami tym samym mnie krzywdząc dwa razy mocniej niż gdyby wprost zerwał. Jednak jak dobrze wiemy, zwłaszcza gdy związek trwa dobre kilka/kilkanaście lat, ludzie potrafią się do siebie na tyle przyzwyczaić, że mimo iż się nie kochają a nawet nie lubią, to nie wyobrażają sobie życia bez drugiej osoby. A więc, mężczyzna który przestał cię kochać bo np. przestałaś go pociągać, nie musi chcieć z tobą zerwać, nie chce tego robić bo jest przywiązany do ciebie, ale już cię mimo wszystko nie kocha dlatego przyjemności szuka gdzie indziej.

  • Nie interesujesz się nim

Nie tylko brak seksu może owocować zdradą, także brak psychicznej relacji może ją powodować. Jeśli przestaniesz dbać o swojego faceta, nie będzie cię interesowało co robi, co czuje itd. nawet jeśli tak na prawdę cię to interesuje ale przestałaś to okazywać, może niestety owocować zdradą.

  • Pod wpływem chwili

I ostatni powód który może być niezrozumiały. Jak można zdradzić pod wpływem chwili? Ano widocznie można, skoro to takie zdrady mają miejsce, to że tak o tym pisze, nie oznacza że to pochwalam, potępiam to, ale takie są fakty niestety. Duża część mężczyzn, i niestety większa część mężczyzn, zdradza całkowicie bez powodu. Po prostu, idą z kolegami po pracy do klubu, troszkę kieliszków, ładne panie i dużymi walorami które nie są prawie niczym zasłonięte, w dodatku same się kleją do faceta, hormony u takiego faceta wariują, taki jest organizm człowieka. Człowiek niestety to szereg reguł chemicznych. Wydzielają się różne hormony, które jak narkotyk potrafią zmienić nastawienie mężczyzny i mimo iż tego nie chce to i tak to zrobi. Zdradzi. Oczywiście, jest też duża ilość facetów która nawet w takiej sytuacji, oparła by się pokusie, są oni po prostu mocni psychicznie, i nie szukają innych wrażeń.

Przeczytaj również:  Jak zdobyć numer telefonu dziewczyny?

 

Niestety zdrady się zdarzają, mimo tego iż nie da radę tego usprawiedliwić to jak widać zdrady mogą mieć przyczynę, a mogą być nawet bez przyczyny. Prawda jest taka że na zdradę nie składa się tylko facet ale i kobieta. Po pierwsze dziewczyny też zdradzają a po drugie one też mogą się przyczynić do tego że facet zdradzi (choćby brak zainteresowania). Mam nadzieje, że żadnej dziewczyny lub faceta nie uraziłem tym artykułem. Starałem się wraz z moją dziewczyną przez chwilę stanąć po niczyjej stronie, czyli po środku i nie usprawiedliwiać ani facetów ani dziewczyn. Po prostu napisać suche fakty.

Zapraszam także do innych artykułów na stronie 🙂

Pozdrawiam serdecznie!

 

 

 

vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments