- Stały związek, Zachowanie

Czego nie mówić podczas kłótni w związku?

Cześć!

Kłótnie w związkach to normalność, w niektórych są one częstsze a w niektórych są rzadkością, ale mimo to występują. Podczas kłótni ze swoim partnerem lub partnerką, trzeba uważać na to co się mówi, często towarzyszące nam wtedy silne emocje, popychają nas do wypowiedzenia słów których nigdy byśmy normalnie nie powiedzieli, takimi słowami możemy bardzo zranić naszego partnera lub partnerkę.

A więc przechodzimy do sedna, czego nie mówić podczas kłótni w związku?

Oczywiście w tym artykule pisze o normalnych ludziach i związkach, nie o patologii gdzie normalnym jest na poziomie dziennym wyzywanie się nawzajem od najgorszych, ubliżanie i wyklinanie – to nie jest normalne, to jest przemoc psychiczna i należy przemyśleć taki związek i takie zachowanie oraz udać się z radą do lekarza.

Nienawidzę cię – Podczas wielkiej kłótni, gdy kierują nami bardzo silne emocje i za bardzo nie myślimy nad tym co mówimy, łatwo wypowiedzieć te dwa słowa, łatwo je wypowiedzieć natomiast ciężej już naprawić szkody które one wyrządzają. Dlatego też, gdy już je wypowiemy, będziemy żałować tego, potrafią one bardzo skrzywdzić drugą osobę, a naprawienie tego jest bardzo ciężkie. Nienawidzę cię można wręcz porównać do tego jakby się powiedziało „Już cię nie kocham”, bo w końcu jak można kogoś kochać i nienawidzić? Unikajmy tych dwóch słów podczas kłótni.

Mam to w dupie – Często używane sformułowanie w kłótniach, jeśli się je użyje mówiąc np. „mam w dupie twoje zdanie” „mam w dupie twój pomysł” itp. można bardzo upokorzyć drugą osobę oraz sprawić jej przykrość. Te sformułowanie używa wiele osób w rozmowie z swoim partnerem ale jeśli skierujemy to bezpośrednio do niego to musimy się liczyć z konsekwencjami. Łatwo podczas kłótni gdy się nie zgadzamy z druga osobą powiedzieć „mam w dupie twoje zdanie”, ale przykrość jaką sprawimy partnerowi będzie ciężko naprawić, a więc starajmy się unikać takiego wulgarnego sformułowania.

Przeczytaj również:  Gdzie dotykać chłopaka?

Jesteś jak… –  Często podczas kłótni zwłaszcza w małżeństwach można usłyszeć sformułowanie „Jesteś jak twoja matka” „Jesteś jak twój ojciec”. Co taki zarzut ma na celu? Obrażenie rodziców drugiej osoby? Obrażanie rodziców osoby którą kochamy nie jest zbyt mądre, wiadomym jest że każdy kocha swoich rodziców, a tutaj nagle otrzymuje od swojego partnera obelgi które obrażają nas samych i naszych rodziców. Takimi słowami pokazujmy swoją chamskość i prostackość. Unikajmy ich, w końcu sami byśmy nie chcieli żeby ktoś (zwłaszcza nasz partner) obrażał naszych rodziców oraz nas w jednym sformułowaniu.

Zawsze tak robisz – Często mówimy tak do swoich partnerów, lecz czy takie sformułowanie na prawdę działa? o ile nie jest ono w jakiś szczególny sposób obraźliwe, o tyle jest irytujące i nie przynoszące jakichkolwiek efektów a jedynie wkurzające. Czy myślisz że jak powiesz do chłopaka/dziewczyny, że zawsze tak robi to nagle to zmieni? A czy nie lepiej jest pogadać o tej sprawie na spokojnie, wytłumaczyć i przedstawić argumenty? Ludzie są leniwi i nerwowi, dlatego lepszym rozwiązaniem dla nich wydaje się powiedzenie „Zawsze tak robisz”, problem w tym że to nie przynosi żadnych efektów a w długim okresie czasu może nawet być powodem do kłótni.

Wyzwiska, wulgaryzmy, upokorzenie – Nigdy, nawet podczas największej kłótni, nie stosuj wyzwisk do swojego partnera, nawet takich wydających się nie obraźliwych, a już całkowicie unikaj wulgaryzmów kierowanych do partnera. Takie zachowanie w niczym nie pomaga, a jedynie pogłębia waszą kłótnie. Czy myślisz że jak zwyzywasz albo zaczniesz wyklinać w kierunku partnera lub partnerki to on/ona nagle się uspokoi i wszystko będzie w porządku? Według mnie lepszym rozwiązaniem jest uspokojenie się i porozmawianie na spokojnie oraz wytłumaczenie sobie wszystkiego, nie zgadzacie się ze sobą, to okej, nie musicie mieć we wszystkim takiego samego zdania, użyjcie słowa przepraszam, lepiej jest używać tego słowa, niż przekleństw. Pamiętajmy też że pod żadnym pozorem nie powinniśmy się starać upokorzyć partnera podczas kłótni! Takie zachowanie jest już na prawdę na najniższym poziomie. Jeśli kogoś kochamy, to chcemy o niego dbać a nie poniżać by czuł upokorzenie.

Przeczytaj również:  Jak pokonać nieśmiałość? Cz.1

Mam nadzieję że ten krótki artykuł był dla was przydatny 🙂

Zapraszam do śledzenia strony, ponieważ pojawiają się tutaj codziennie nowe artykuły i poradniki na temat uwodzenia dziewczyn i mężczyzn, rozwoju osobistego, problemów w związku oraz w małżeństwie. Zapraszam 🙂

 

Dodaj komentarz

avatar
450
  Subscribe  
Powiadom o